Nieszablonowy pomysł na integrację

Paintball, park linowy, wspólne gotowanie, escape room… to wszystko już było. Wspólne zakrapiane imprezowanie też, i to nawet wielokrotnie 🙂

Firmy szukają często nowego, nieszablonowego i rozrywkowego pomysłu na integrację zespołu. Chcą też, by to było wydarzenie wartościowe i połączone z nauką pożytecznych umiejętności.

W takiej sytuacji – warsztat improwizacji będzie idealnym wyborem.

Improwizacja, inaczej „impro”, to dziedzina sztuki komediowej, w której aktorzy-improwizatorzy wychodzą na scenę i bez przygotowania, bez reżysera, scenariusza i kostiumów, tworzą na oczach widzów spektakl w 100% wymyślany „tu i teraz”.

Wiele osób słysząc słowo „scena” myśli  - „Co? Mam występować w świetle reflektorów, pod ostrzałem ocen innych ludzi????”

Nie. Warsztat impro, to możliwość doświadczenia improwizacji, czyli spontanicznego współtworzenia z innymi wymyślonej rzeczywistości, wykorzystującej przestrzeń, postacie i ich dialogi. Wykorzystujemy w nim ćwiczenia, gry i twórcze zabawy zaczerpnięte ze świata scenicznej improwizacji, ale nie jest to – broń o Najwyższy Projektancie Świata – występ na scenie. Co bardzo istotne, wszystko dzieje się w bezpiecznej i wolnej od oceniania atmosferze.

Warsztaty improwizacji to budowanie zespołu nastawione na współpracę a nie na rywalizację.

Jakie postawy i umiejętności wzmacnia impro?

  • Akceptację innych i docenianie różnorodności

W improwizacji nie ma złych pomysłów - każdy z nich można twórczo rozwinąć i stworzyć coś ciekawego. Improwizacja uczy odwagi wychodzenia ze swoimi pomysłami, wyzbycia się ocen oraz tworzenia warunków, w którym każdy może dołożyć swój twórczy wkład.

 

  • Rozwijanie pomysłów innych

Improwizując nie mamy czasu na „kłócenie się”. Najlepszą i konieczną strategią jest podążanie za pomysłami, które się pojawiają i rozwijanie ich. Uczymy się mówić „tak i” zamiast „tak, ale”.

 

 

 

  • Aktywne słuchanie

Bo w impro trzeba najpierw usłyszeć i zrozumieć partnerów, żeby to, co wspólnie tworzymy miało ręce i nogi. Postawa koncentracji na sobie i tym, co się ma fantastycznego do powiedzenia (by zrobić wrażenie na innych) tu nie działa.

 

  • Elastyczność reakcji i spontaniczność w działaniu

Tu nie ma zwlekania z decyzją. Trzeba „dać coś od siebie” i reagować na nieustannie zmieniającą się sytuację. Nie mając czasu i możliwości na wcześniejsze przygotowanie, wychodzimy poza utarte schematy, a to idealny sposób na ćwiczenie elastyczności i umiejętności pewnego wchodzenia w nowe sytuacje.

 

Brzmi ciekawie? Prosimy o kontakt, stworzymy dla Państwa warsztat uszyty na miarę.

mailowo: improwizacjadlabiznesu@gmail.com
telefonicznie: Piotr: 501 67 12 67          Ania: 601 77 77 56

Pełna oferta warsztatów dla firm i organizacji --> http://bezklepki.pl/dla-firm/warsztaty-firmowe/